Posted By Redakcja Posted On

Wizyta u kardiologa – kiedy trzeba się na nią udać?

Lekarz kardiolog jest jednym z najczęściej odwiedzanych specjalistów w Polsce. Czym zajmuje się lekarz o tej specjalności? Kiedy powinniśmy się do niego udać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego kardiologa?

Kim jest lekarz kardiolog?

Kardiologia jest jedną ze specjalizacji medycznych, która skoncentrowana jest na sercu oraz na naczyniach krwionośnych.

Lekarz zajmujący się kardiologią jest określany jako kardiolog. Wobec tego kardiolog zajmuje się prowadzeniem diagnostyki i leczeniem wielu dolegliwości, które dotykają układu krążeniowego.

Jakie dolegliwości leczy kardiolog?

Kardiolog zajmuje się prowadzeniem leczenia różnych schorzeń. Wśród najczęściej prowadzonych przez niego chorób znajdują się:

 • choroba niedokrwienna serca
 • miażdżyca naczyń krwionośnych
 • nadciśnienie tętnicze
 • wady serca
 • zawały serca
 • zaburzenia rytmu serca

Choroby kardiologiczne dotykają obecnie wielu osób na świecie, powodując wyższe ryzyko zgonów. Podobnie jest w Polsce, gdzie choroby serca i układu krwionośnego są główną przyczyną zgonów.

Leczenie kardiologiczne na najwyższym poziomie – Klinika Galena zaprasza do skorzystania ze swoich usług!

Jakie objawy wymagają wizyty u kardiologa?

Wizyta u kardiologa będzie wskazana wtedy, gdy pojawiają się objawy wskazujące na problemy z pracą serca oraz układu krwionośnego.

Wśród objawów wymagających konsultacji z lekarzem kardiologiem znajdują się między innymi:

 • duszności
 • zaburzenia pracy serca
 • bóle, ucisk w klatce piersiowej
 • trudności ze złapaniem oddechu, zwłaszcza po wysiłku
 • dyskomfort w klatce piersiowej
 • zasinienia ust

Również wskazaniami do wizyty są nieprawidłowe wyniki badań, między innymi nadciśnienie tętnicze czy podwyższony poziom cholesterolu, który może przyczyniać się do pojawienia się miażdżycy naczyń krwionośnych.

Kardiolog – gdzie się do niego udać?

Obecnie z pomocy kardiologa można skorzystać w wielu różnych gabinetach oraz klinikach działających na terenie całej Polski.

Osobom poszukującym specjalisty jak kardiolog Bielsko także daje taką możliwość. Można tam skorzystać z konsultacji medycznych ze specjalistami z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Wsparcie lekarzy jest dostępne zarówno w ramach NFZ, jak i w placówkach działających prywatnie.

Niestety, dostanie się na konsultację kardiologiczną w ramach Funduszu jest często bardzo dużym problemem ze względu na długi czas oczekiwania. Wobec tego ci pacjenci, którzy nie mogą pozwolić sobie na dłuższe kolejki, wybierają prywatne konsultacje.

Jak wybrać dobrego kardiologa?

Wybierając lekarza jak kardiolog, warto przede wszystkim kierować się opiniami na jego temat. Dzięki temu można znaleźć specjalistę, który posiada duże doświadczenie i jest rekomendowany przez innych pacjentów.

Dobry kardiolog powinien mieć też odpowiednio wyposażony gabinet. Właśnie dlatego tak wielu pacjentów rekomenduje lekarzy prywatnych, ponieważ zazwyczaj można wtedy od razu wykonać niezbędne badania, na przykład jak badanie EKG czy USG, które używane są w diagnostyce kardiologicznej.

W państwowych gabinetach bardzo często można skorzystać tylko z konsultacji, a badania przeprowadza się wtedy w innym miejscu. To powoduje, że czas oczekiwania na otrzymanie diagnozy staje się znacznie dłuższy.

Ile kosztuje prywatna wizyta u kardiologa?

Prywatnie kardiolog to najczęściej koszt od około 150 do nawet 250 złotych. Więcej trzeba będzie zapłacić za wizyty u lekarzy z większym doświadczeniem w swojej dziedzinie.

Cenniki lekarzy można znaleźć już teraz online na stronach prywatnych klinik i gabinetów.

 

Comments (0)

Dodaj komentarz