Posted By admin Posted On

Gdzie na pogotowie stomatologiczne? Ile trzeba za nie zapłacić?

Ząb mocno boli? Warto udać się do lekarza stomatologa jak najszybciej. Rozwiązaniem może być skorzystanie z pogotowia stomatologicznego.

Gdy poszukiwane jest pogotowie stomatologiczne Warszawa to duże miasto, gdzie można skorzystać z niego w wielu placówkach medycznych. Kiedy warto wybrać taką usługę? Czy lepiej udać się do państwowego czy prywatnego gabinetu? Z jakimi kosztami związane jest skorzystanie z pogotowia stomatologicznego?

 

Co to jest pogotowie stomatologiczne?

Termin jak pogotowie stomatologiczne odnosi się do udzielanych błyskawicznie oraz 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu usług stomatologicznych.

 

Są one skierowane do tych pacjentów, którzy z określonych powodów nie mogą czekać na wizytę u stomatologa i powinni skorzystać z niej jak najszybciej.

 

Stomatolog pełniący dyżur w trakcie pogotowia stomatologicznego może wykonać u pacjenta różne procedury, na przykład może wyleczyć ząb całościowo lub tylko częściowo, by potem dokończyć leczenie na innej wizycie. Także może on podać różne leki, za pomocą których u chorego mogą zmniejszyć się nieprzyjemne objawy.

 

Kiedy skorzystać z pogotowia stomatologicznego?

Pogotowie stomatologiczne jest przeznaczone dla tych osób, które nie mogą czekać na wizytę stomatologiczną, dlatego liczy się dla nich jak najszybszy czas konsultacji ze specjalistą.

 

Dotyczy to między innymi poniższych przypadków:

  • bardzo mocny ból zęba
  • ciągłe krwawienie z dziąsła
  • uszkodzenie mechaniczne zęba, na przykład jego wybicie
  • pęknięcie ropnia

 

Również pogotowie stomatologiczne sprawdzi się w wielu innych przypadkach, gdy nie można poradzić sobie z dolegliwościami domowym sposobem i wizyta u dentysty powinna odbyć się jak najszybciej.

 

Profesjonalne pogotowie stomatologiczne Warszawa – gdy potrzebna jest błyskawiczna pomoc, wystarczy skontaktować się z pogotowiem i udać się na nie, by otrzymać pomoc.

 

Pogotowie stomatologiczne – państwowo czy prywatnie?

Aktualnie usługi jak pogotowie stomatologiczne są dostępne nie tylko państwowo, ale również w prywatnych gabinetach medycznych.

 

Usługi państwowe są prowadzone w wybranych gabinetach, jednak korzysta z nich mało pacjentów. Wynika to z faktu, że NFZ nie refunduje wielu zabiegów stomatologicznych, na przykład leczenia endodontycznego zębów poza tymi od 1 do 3, a także podczas leczenia nie stosuje się dobrej jakości materiałów. Ponadto pomoc nie zawsze jest kompleksowa, na przykład stomatolog może przepisać tylko mocniejsze leki przeciwbólowe.

 

Alternatywą jest skorzystanie z pogotowia prywatnego. Jest ono oferowane w wybranych gabinetach i klinikach stomatologicznych, także w Warszawie. W tym przypadku można otrzymać już znacznie szerszą pomoc niż w ramach NFZ.

 

Ile kosztuje wizyta na pogotowiu stomatologicznym?

W przypadku wizyt na NFZ osoby ubezpieczone nie muszą ponosić kosztów związanych z leczeniem. Natomiast wtedy, gdy wizyta będzie prywatna, koszty związane z leczeniem najczęściej są o około 50% większe w stosunku do standardowej ceny.

 

Zadzwoń po pogotowie stomatologiczne Warszawa – aby umówić się na wizytę, należy wcześniej zadzwonić do placówki i zgłosić chęć skorzystania z leczenia.

Comments (0)

Dodaj komentarz