Posted By Redakcja Posted On

Biostymulatory skóry – czym są i jakie dają efekty?

Jednym z ostatnich hitów w gabinetach medycyny estetycznej są biostymulatory. Czym dokładnie są te właśnie preparaty i kiedy warto zdecydować się na prowadzone z nimi zabiegi? Wyjaśniamy główne kwestie!

Czym są biostymulatory?

Termin biostymulatorów odnosi się do rodzaju substancji aktywnych, które znajdują się w preparatach używanych głównie w medycynie estetycznej.

Są to zróżnicowane substancje, które mają działanie biostymulujące, czyli oddziałują one stymulująco na skórę, a przy tym są z nią biozgodne, czyli redukują ryzyko pojawienia się skutków ubocznych przy ich aplikacji.

Działanie biostymulatorów w medycynie estetycznej jest przy tym dwojakie. Po pierwsze pozwalają one na zmniejszenie widocznych oznak starzenia się skóry oraz jej różnych defektów, ale jednocześnie wykazują one działanie profilaktyczne, czyli przez stymulację skóry umożliwiają wydłużenie jej młodości.

Biostymulatory – rodzaje

Kategoria jak biostymulatory jest obecnie bardzo szeroka i zaliczane są do nich różne typy preparatów. Najczęściej w gabinetach oraz w klinikach stosowane są poniższe typy substancji:

  • Kwas polimlekowy – używany podczas zabiegów Sculptra,
  • Hydroksyapatyt wapnia – wykorzystywany w zabiegach Crystalys,
  • Kwas hialuronowy i aminokwasy, w tym glicyna – stosowane w procedurach Revok 50.

Lekarz medycyny estetycznej będzie mógł dobrać odpowiedni rodzaj biostymulatora zależnie od problemów skórnych i efektów, jakie pragnie się osiągnąć.

Gdy chcesz wybrać zabiegi wykorzystujące biostymulatory Kraków jest jednym z miast, gdzie obecnie są one dostępne.

Zabiegi z użyciem biostymulatorów

Zabiegi medycyny estetycznej bazujące na biostymulatorach są małoinwazyjne i bezpieczne, ponieważ odbywają się one na postawie iniekcji. Substancja aktywna w preparacie jest zatem wprowadzana w skórę za pomocą wstrzyknięć w odpowiednie partie twarzy oraz ciała.

Żeby można było osiągnąć najlepsze efekty, zaleca się najczęściej przeprowadzenie zabiegów w serii. Liczba oraz częstotliwość ich prowadzenia są zależne głównie od stanu skóry i celów procedury.

Kiedy warto korzystać z biostymulatorów?

Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegów na bazie biostymulatorów są przede wszystkim:

  • Widoczne na skórze oznaki starzenia, w tym zmarszczki i bruzdy,
  • Osłabienie struktury skóry, co powoduje jej opadanie, utratę jędrności, napięcia, objętości,
  • Widoczne na skórze defekty, między innymi przebarwienia, blizny,
  • Odwodnienie, przesuszenie skóry,
  • Profilaktyka przeciwstarzeniowa, ponieważ powodują one wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny,
  • Widoczne na skórze ciała rozstępy, cellulit.

Warto też wskazać, że biostymulatory mogą być używane w terapiach skojarzonych z innymi zabiegami, na przykład z użyciem wypełniaczy czy też laserów.

Biostymulatory – gdzie skorzystać z zabiegów?

Osobom pragnącym wybrać biostymulatory Kraków oferuje obecnie dostęp do gabinetów i klinik medycyny estetycznej, gdzie można skorzystać z najnowocześniejszych preparatów tego typu. Oferta dostępna jest na stronach internetowych placówek.

 

Comments (0)

Dodaj komentarz