Posted By Redakcja Posted On Comment (1)

Depilacja laserowa- wykonać ją w domu czy w gabinecie?

Zima oraz wczesna wiosna jest świetnym czasem na to aby pomyśleć o trwałej depilacji ciała. W tych porach roku nie ma dużego nasłonecznienia a więc można pokusić się o wykonanie depilacji laserowej. 

Wykonując całą serię zabiegów, do lata pozbędziemy się całkowicie owłosienia. Do niedawna depilacja laserowa w Krakowie możliwa było jedynie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Dzisiaj laser do wykonania takiej depilacji można kupić w sklepach ze sprzętem elektronicznym. 

Czy warto  zainwestować w taki laser czy lepiej udać się do gabinetu na profesjonalnie wykonany zabieg?

 Warto na wstępie podkreślić, że laser używany w domu to nie jest to samo urządzenie które jest używane w salonach kosmetycznych.  urządzenie domowe jest to laser IPL służący do fotodepilacji czyli usuwa ona owłosienie przy pomocy światła który przypomina laser. Działanie lasera depilatora laserowego opiera się na fototermoliza niszczy struktury włosa poprzez podgrzewanie go do wysokiej temperatury. Nie każdy ma ochotę w domu wykonywać takie zabiegi z obawy przed tym czy będzie umiał wykonać go w prawidłowy sposób oraz czy przyniesie pożądane efekty. Ponadto samo urządzenie do tanich nie należy.

Polecamy więc wybrać się do profesjonalnego gabinetu na taki zabieg. Depilacja laserowa zostanie tam wykonana na pewno w sposób profesjonalny i dokładny. Jest to metoda trwała, bezpieczna oraz prawie bezbolesna. Nie ma w jej przypadku ryzyka wrastania włosów, przebarwień czy reakcji alergicznych, a nawet blizn.  Depilacja laserowa nie niesie ze sobą tych zagrożeń. Ten rodzaj depilacji nie narusza struktury skóry, działa powierzchniowo. Nowoczesne gabinety medycyny estetycznej wykorzystują lasery diodowe. To forma depilacji poleca się szczególnie dla osób u których po zastosowaniu innych metod pozbywania się owłosienia pojawiają się podrażnienia bądź są trwale pozbyć się włosów w wybranych partiach ciała. 

Ile zabiegów należy wykonać aby osiągnąć trwały efekt?

 Jeśli oczekuje się trwałych efektów najlepiej wykonać jest pełną serię zabiegów czyli od 6 do 8 w regularnych odstępach czasu od 6 do 8 tygodni. Wynika to z tego że włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu i niektóre nie ulegają uszkodzeniu podczas zabiegu i odrastają w późniejszym czasie. 

Ilość zabiegów jakie należy wykonać zależy od indywidualnych cech pacjenta między innymi od odcienia skóry,  grubości włosa, jak również reakcji pacjenta na zabieg. 

Czy zabieg laserowej depilacji ciała jest bolesny?

Wszystko zależy od indywidualnych cech skóry pacjenta.Niektóre kobiety podczas depilacji odczuwają delikatny dyskomfort przypominające szczypanie, u innych jest to odczucie podobny do usuwania owłosienia depilatorem, jeszcze inne panie nie odczuwają żadnego bólu. Wszystko zależne jest od progu bólu indywidualnego dla każdej pacjentki. Na poziom bólu może wpływać również odcień skóry jak i gęstość włosów. Nowoczesne lasery powodują że dyskomfort jest niemal nieodczuwalny nie należy więc się obawiać bolesność zabiegu. 

Zalecenia przed zabiegiem 

 • przed zabiegiem przez około 3 dni nie powinno się opalać a nie podrażnić skóry 
 • na około miesiąc przed zabiegiem nie powinno się wyrywać owłosienia woskiem pensetą jak również depilatorem 
 • na co najmniej tydzień nie powinno się stosować kremów depilujących jak również brązujących oraz samoopalaczy 
 • nie powinno się wówczas stosować również leków i preparatów fotouczulających
 •  bezpośrednio przed samym zabiegiem nie należy natłuszczać skóry balsamem i skóra powinna być umyta i sucha 
 • dzień przed zabiegiem bądź w dniu zabiegu skórę należy ogolić maszynką tak aby była gładka. 

Do wykonania zabiegu istnieją również przeciwwskazania są to między innymi epilepsja, ciąża,  alergia i stany zapalne skóry, nowotwory, stosowanie niektórych ziół, kremów z retinolem, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz inne o których z pewnością poinformuje lekarz w gabinecie medycyny estetycznej.

Comments (1)

 • Chciałabym zamówić sobie depilator IPL:) Cena nie gra roli, zależy mi na najlepszym możliwym sprzecie do użytku domowego. Biorę pod uwagę:
  Phillips lumea prestige
  Zamówienie depilatora z alliexpress, ale porządniejszego w cenie ok 1200 zł
  Myślicie, że sprzęt z allie będzie lepszy? Mam szczoteczkę oclean z allie, która jest o niebo lepsza od Phillips sonicare, która miałem wcześniej, pomimo niższej ceny.

  A może nie kombinować tylko wybrać się na depilacje laserem w gabinecie?

 • Dodaj komentarz