Posted By Redakcja Posted On

Profesjonalna chirurgia stomatologiczna

Zabiegi chirurgii stomatologicznej wielu osobom kojarzą się z nieprzyjemnymi doświadczeniami. Aby tego uniknąć, warto skorzystać z oferty zietekclinic.com.

Chirurgia stomatologiczna – gwarancja komfortu pacjenta

Do przeprowadzania zabiegów chirurgii stomatologicznej w klinice, używa się nowatorskiej metody piezochirurgii. Na czym polega ta metoda i dlaczego jest tak korzystna dla pacjenta? Technika piezochirurgiczna charakteryzuje się wykorzystaniem fal ultradźwiękowych, w celu opracowania tkanek miękkich oraz kości, w tym przypadku zębów. Tego typu metoda zapewnia niespotykaną precyzję. Uszkodzenia tkanek spoza obszaru zabiegu są wręcz znikome, a sam obszar zabiegowy w dużej mierze pozbawiony jest krwawienia. Zabieg tego typu pozwala na uniknięcie wszelkich uszkodzeń nerwów. Klinika wyposażona jest w specjalistyczne urządzenia, które pozwalają na wykonanie tego typu zabiegów. Właśnie tego typu urządzenia wprowadzają chirurgi stomatologiczną na wyższy poziom i pozwalają o jego najlepszy komfort. Urządzenie do wykonywania zabiegów piezochirurgicznych wyposażone jest w różne końcówki. Umożliwiają one cięcie tkanek miękkich oraz twardych. Sam zabieg z użyciem tej techniki, może być przeprowadzany przez wielu lekarzy, w tym chirurgów stomatologów. Oprócz tego, wykorzystanie urządzeń piezoelektrycznych pozwala na dokładną dezynfekcję operowanego obszaru.

W jakich zabiegach wykorzystuje się piezochirurgię?

Technika piezochirurgii posiada bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje je bardzo wielu lekarzy, a wśród nich chirurdzy stomatolodzy. Do jakich zabiegów można wykorzystać specjalne urządzenia piezoelektryczne? Tego typu technikę coraz częściej wykorzystują ortodonci. Specjalne zabiegi, polegające na nacięciu kości szczęki, pozwalają na skrócenie czasu noszenia aparatu. Jest to niezwykla wygodna opcja dla pacjenta. Oprócz tego, piezochirurgia sprawdza się równie dobrze w zabiegach implantologicznych. Umożliwia ona poszerzenie szczęki bądź żuchwy bądź dostosowanie łoża dla nowego implantu. Zastosowanie piezochirurgi jest więc bardzo szerokie i sprawdza się także w osteotomii, osteoplastyce czy w zabiegach periodontologicznych.

Piezochirurgia a chirurgiczne usuwanie zęba

Urządzenia piezoelektryczne umożliwiają wykonywanie takich zabiegów jak na przykład chirurgiczne usuwanie zęba. Dzięki niezwykłej precyzji można z dokładnością usunąć wszystkie korzenie zęba. Oprócz tego, chirurg stomatolog tego typu zabieg może wykonać bez mocnego krwawienia oraz naruszenia jakichkolwiek nerwów. Bardzo dużym atutem, który doceni każdy pacjent, jest całkowita bezbolesność zabiegu. Wiele osób boi się tego typu zabiegów właśnie przez niekomfortowe doświadczenia bólowe. Piezochirurgia jest techniką, która niweluje wszelki ból, a także znacznie zmniejsza obrzęk występujący po zabiegu. Dzięki temu, znacznie krócej trwa regeneracja dziąseł oraz występuje mniejsze ryzyko wystąpienia uciążliwego stanu zapalnego. Warto jednak zaznaczyć, że usuwanie zęba jest ostatecznością. W klinice dokłada się wszelkich starań, aby ząb uratować i odpowiednio leczyć.

Najlepszy chirurg stomatologiczny

Szukając najlepszego specjalisty z zakresu chirurgii stomatologicznej, warto postawić na zietekclinic.com. Jakość świadczonych usług i wykonywanych zabiegów spełnia najwyższe standardy leczenia stomatologicznego. Nowatorskie metody wykorzystywane w klinice, pozwalają każdemu pacjentowi zapomnieć o niekomfortowych i bolesnych zabiegach stomatologicznych. Już teraz warto zainteresować się ofertą kliniki i postawić na najwyższą jakość leczenia.

Comments (0)

Dodaj komentarz