Posted By admin Posted On Comment (3)

Naturalne zioła bonifratrów. Na jakie dolegliwości sprawdzą się najlepiej?

Zioła zakonu bonifratrów zawierają w sobie wiele cennych składników, które pomagają w redukcji wielu dolegliwości. Kiedy pomogą?

Od wielu wieków zioła są stosowane przez człowieka w celu leczenia wielu dolegliwości. Chociaż ziołolecznictwo zaliczane jest do kategorii medycyny naturalnej, szereg roślin wykazuje równie skuteczne działanie jak niektóre leki. Wśród wielu dostępnych ziół dużym uznaniem cieszą się zioła bonifratrów – zakonu szpitalnego, który od lat pomaga chorym.

Zakon bonifratrów – specjaliści w ziołolecznictwie

Bonifratrzy to katolicki zakon szpitalny, który został założony w XVI wieku w Hiszpanii. Nazywany jest również zakonem szpitalnym św. Jana Bożego. Celem jego powstania była opieka nad chorymi – właśnie dlatego zakonnicy należący do tego zgromadzenia składają tak zwany ślub szpitalnictwa.

 

Zakon bonifratrów specjalizuje się w ziołolecznictwie. Prowadzi również własne apteki, przychodnie, poradnie oraz szpitale. Obecnie zakony bonifratrów działają w kilku miastach w Polsce. Należą do nich między innymi Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach, Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie.

 

Bonifratrzy zajmują się również produkcją artykułów zielarskich. Zioła Bonifratrów (https://produktybonifraterskie.pl/kategoria-produktu/ziola/) pomagają chorym w wielu dolegliwościach, a także można stosować je profilaktycznie, aby zapobiegać ich powstawaniu.

 

Rodzaje ziół od zakonu bonifratrów

Ziołowe produkty bonifraterskie to szeroka gama prozdrowotnych artykułów, które można podzielić na wiele kategorii w zależności od ich zastosowania.

 

Wśród dostępnych produktów znajdują się:

 • Zioła jednego gatunku – liście melisy, koszyczki rumianku, liść mięty, czystek, ziele wierzbownicy drobnokwiatowej.
 • Mieszanki ziołowe – przeznaczone na różne dolegliwości, na przykład na układ krążenia, pokarmowy, moczowy, odpornościowy, nerwowy.

 

Zioła od bonifratrów można zatem dopasować specjalnie do swoich potrzeb, aby uzyskać odpowiedni efekt terapeutyczny w zależności do swojego stanu zdrowia.

 

Zioła bonifratrów – zastosowanie

Za pomocą ziół bonifratrów można uzyskać bardzo dobre rezultaty terapeutyczne. Systematycznie stosowane zaopatrują organizm w kluczowe składniki wspomagające różne narządy i całe układy.

 

Przegląd ziołowych produktów bonifraterskich:

 • Urofratin Forte – mieszanka ziołowa skomponowana, aby poprawić pracę nerek oraz wspierać drogi moczowe. Wykazuje działanie moczopędne, odkażające. Może być stosowana w przypadku infekcji dróg moczowych.
 • Cholestofratin Forte – naturalna mieszanka ziół, która zawiera karczoch i szyszki chmielu dbające o prawidłowy poziom cholesterolu i wydolność układu krążeniowego.
 • Cardiofratin Forte – zakonna receptura zawierająca składniki poprawiające krążenie krwi, funkcjonowanie serca. Wykazuje również działanie antyoksydacyjne.
 • Diabetofratin Forte – herbatka skomponowana z morwy, mniszka i fasoli, aby dbać o prawidłowy poziom cukru we krwi.
 • Cholecyfratin – naturalna mieszanka ziołowa, która poprawia trawienie.
 • Prostafratin Forte – mieszkanka ziołowa dla mężczyzn, wspomaga pracę prostaty.
 • Senfratin Forte – zioła bonifratrów przeznaczone dla osób mających trudności z zasypianiem.
 • Artrefratin – mieszanka zawierająca składniki pomagające w utrzymaniu zdrowych kości.

 

Powyższe zioła bonifratrów można zakupić obecnie w wielu punktach sprzedaży, między innymi w aptekach, sklepach zielarskich, w sklepach ze zdrową żywnością. Również dostępne są one w sklepach internetowych sprzedających produkty bonifraterskie – wtedy mogą być one dostarczone wprost do domu kupującego.

Comments (3)

 • Dzień dobry .Proszę coś doradzcie jelita nie pracują. Stosowalam siemie lniane , ostropez, babka plesznik, nasiona chia ,ocet jabłkowy, dużo błonnika, dużo warzyw , ruch .Nawet ksenna nie pomoga. Rozne herbatki na trawienie . Dieta lekkostrawna. Dieta wegetariańska.

 • Jeśli działasz jednokierunkowo nie pozbędziesz się problemu. Jeśli już jesteś pod opieką dietetyka i wg niego dieta jest idealna to zweryfikuj proszę ten fakt u innego specjalisty (myślę, że większość dietetyków nieodpłatnie zgodzi się rzucić okiem w celu podstawowej weryfikacji jadłospisu, jeśli nie to napisz do Prawdziwy Dietetyk na pewno pomoże to zweryfikować). Jeśli rzeczywiście żywienie jest idealne zawiera kiszonki, dobrze przeżuwane! surowe rośliny i (to bardzo ważne!) regularnie podejmujesz aktywność fizyczną, która aktywuje m.in. mięśnie brzucha – to problem może leżeć gdzie indziej: wówczas zainteresowałabym się, czy nie ma w jelitach żadnych pasożytów, czy oczywiście pijesz wystarczająco dużo wody, czy nie cierpisz na nadmierny stres itd…

 • Może masz jakąś blokadę psychiczną. Generalnie ja załatwiam się 2 razy dziennie, ale jak jestem w obcym niefajnym miejscu albo dziele toaletę z kilkoma osobami to potrafię mieć problem i nie pójść przez 3 dni.

 • Dodaj komentarz