Gładkie ręce bez włosków
Posted By admin Posted On Comment (1)

Depilacja laserowa rąk – czy warto?

Najczęściej zabieg depilacji laserowej jest prowadzony na nogach, pod pachami i w okolicy bikini. Można również wykonać go na rękach.

Zazwyczaj włoski na rękach są cienkie i jasne w porównaniu do tych na nogach. Właśnie dlatego większość kobiet nie decyduje się na ich usuwanie. Może jednak zdarzyć się, że na skutek genetyki czy zmian hormonalnych włosy na rękach są ciemne i grube. Wtedy pojawia się pytanie – jak je usuwać? Jedną z dostępnych metod jest wtedy depilacja laserowa w Krakowie.

Włoski na rękach – kiedy warto je usuwać?

Widoczne na rękach kobiet włoski są zazwyczaj krótkie i cienkie, dlatego z daleka nie są one zauważalne. Wówczas większość pań nie decyduje się na ich usuwanie, ponieważ nie są one uznawane jako defekt estetyczny. U niektórych kobiet włoski mogą być jednak mocno widzialne – są ciemne, dłuższe, grubsze, dlatego przypominają te u mężczyzn. W takim przypadku najczęściej pada decyzja o ich usuwaniu, aby ręce mogły wyglądać delikatnie i kobieco.

Jak usuwać włoski na rękach? 

Do usuwania włosków na rękach można wykorzystać różne techniki, na przykład:

 • golenie
 • kremy depilujące
 • depilatory mechaniczne
 • woskowanie
 • pasta cukrowa 
 • depilacja laserowa

Każda z tych metod ma swoje plusy i minusy, dlatego przed zdecydowaniem się na konkretną z powyższej listy warto poznać je bliżej. 

Najszybsze, ale też najmniej skuteczne jest golenie i korzystanie z kosmetyków rozpuszczających włoski. Wtedy trzeba usuwać je nawet codziennie. Dłuższe efekty daje stosowanie metod mechanicznych jak woskowanie, depilowanie pastą cukrową lub depilatorem mechanicznym. Wtedy czas odrostu włosków to zwykle od 2 do 3 tygodni.

Wśród zaprezentowanych metod znajduje się także depilacja laserowa. To procedura ciesząca się obecnie dużym zainteresowaniem, ponieważ jako jedyna z powyższych może zaproponować trwałe rezultaty w walce z niechcianym owłosieniem.

Depilacja laserowa włosków na rękach

Metoda depilacji laserowej polega na zastosowaniu urządzeń generujących światło lasera o określonej częstotliwości. Pozwala ono na miejscowe uszkodzenie struktur mieszka włosowego – to z niego wyrastają włoski. W efekcie depilacja laserowa zapobiega dalszemu odrastaniu włosków nawet na wiele lat, a u niektórych osób efekt zabiegu zauważalny jest przez całe życie.

Depilacja laserowa jest z powodzeniem stosowana w usuwaniu włosków w wielu różnych miejscach na całym ciele. Często usuwa się taką metodą włoski na nogach i pod pachami, depiluje się strefę bikini. Wykorzystują ją też mężczyźni. Za pomocą depilacji laserowej można również usuwać włoski widoczne na rękach. To zabieg, który nie się ze sobą wtedy wiele korzyści dla kobiet, które chciałyby pozbyć się problemu raz na zawsze.

Zalety depilacji laserowej rąk:

 • wieloletnia widoczność efektów
 • dokładność w usuwaniu włosków
 • brak podrażnień skóry podczas zabiegu
 • oszczędność czasu
 • opłacalność w perspektywie czasu

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Procedura jak depilacja laserowa prowadzona jest po wcześniejszej konsultacji z pacjentem i wykonaniu próby laserowej. Następnie, gdy nie pojawiają się przeciwwskazania, powierzchnia skóry jest naświetlana z użyciem światła lasera, który powoduje zniszczenie włosków.

Aby osiągnąć optymalne efekty, depilacja laserowa powinna być wykonana kilkukrotnie. Wynika to z faktu, że światło laserowe może usuwać tylko włoski w aktywnej fazie wzrostowej. Zazwyczaj zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów, żeby w ten sposób pozbyć się włosków widocznych na rękach.

Comments (1)

 • Czy są tutaj kobiety, które zrobiły depilacja laserowa bikini, szczególnie chodzi mi o metodę brazylijska.
  Jesteście zadowolone?
  Czy nie odczuwacie jakiś problemów z tym związanych? Czestszych i infekcji itp?
  Polecacie któraś mniej lub bardziej ?
  Francuska, brazylijska, Hollywoodzka?

 • Dodaj komentarz