depilacja laserowa
Posted By Redakcja Posted On Comment (1)

Nowoczesne metody depilacji vs tradycyjne

Każda kobieta lubi wyglądać atrakcyjnie. Zadbany wygląd jest wizytówką każdej kobiety. Panie dbają o siebie nie tylko dla płci przeciwnej- dla mężczyzn, ale przede wszystkim dla swojego dobrego samopoczucia. 

 

W obecnych czasach niezbędnym elementem dbania o swój wygląd jest depilacja. Jeszcze kanascie lat temu nie była ona taka konieczna, jak w czasach dzisiejszych. Dzisiaj jest niemal normą to, że kobiety pozbywają się owłosienia na nogach pod pachami czy w strefie bikini. Kiedyś kobiety tego nie robiły, było to normalne, że włosy rosną na nogach. Jednak z biegiem czasu zmieniła się moda, pojawił się trend gładkiego ciała i tak już zostało do dzisiaj. Kobiety więc co kilka dni starannie depilują bądź golą swoje ciała. Zimą kiedy chodzi się w cieplejszych ubraniach mniej widać owłosione nogi. Jednak latem pokazuje się więcej ciała dlatego też każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie. 

 

Tradycyjne metody usuwania owłosienia

 

Istnieje wiele różnych metod pozbywania się niechcianego owłosienia. 

Jedną z najstarszych tradycyjnych metod jest oczywiście golenie maszynką.  Do tych celów można używać maszynek jednorazowych, takich których używają również mężczyźni do golenia. Może to być również maszynka wielorazowa tutaj warto jednak pamiętać aby po każdym użyciu ją dezynfekować. Niestety jak wiemy zabieg golenia przyspiesza wzrost włosów, ponadto powoduje, że stają się one grubsze gęstsze.

 

Inną znaną metodą jest również depilacja tradycyjnym depilatorem. Nie każda kobieta lubi to rozwiązanie gdyż jest ono dosyć bolesne. Zaletą jego jest to, że włosy które są wyrwane z cebulkami dużo wolniej odrastają. Taki zabieg jednak również trzeba ponawiać co około 2 tygodnie. Do bólu można się przyzwyczaić, jednak nie wszystkim kobietom to pasuje. Co wrażliwsze panie na ból ciągle odczuwają dyskomfort przy depilacji depilatorem. 

 

Kolejną metodą pozbywania się owłosienia są kremy depilujące. Tutaj uważać muszą szczególnie alergicy, gdyż takie kremy zawierają substancje chemiczne, które mogą uczulać. Krem depilujący rozsmarowuje się na skórze, czeka kilka minut a następnie usuwa owłosienie u pomocy przy pomocy dołączonej najczęściej plastikowej szpatułki. 

 

Depilację można przeprowadzić również przy pomocą plastrów z woskiem. Metoda ta  jest również  bolesna, a ból również jest dosyć mocny, jednak z pewnością trwa krócej niż w przypadku tradycyjnej depilacji przy użyciu depilatora. Nie każdy również może stosować tą metodę. 

 

Nowoczesne metody depilacji

 

Nowoczesnymi metodami depilacji ciała jest z pewnością depilacja laserowa. Jest ona alternatywą dla wszystkich wymienionych wcześniej metod pozbywania się owłosienia. Można wykonać depilację laserową w np.  Ostrowcu.  Można ją również wykonać w innych klinikach w dużych miastach Polski. W Ostrowcu wykonywany zabieg jest przy pomocy głowicy SHR. Zabieg taki jest bezbolesny i daje długotrwały efekt. Jest bardzo komfortowy ponieważ nie trzeba się martwić wrastającymi włoskami ani też ewentualnymi uszkodzeniami skóry czy stanami zapalnymi. Ta metoda depilacji pozwala usunąć owłosienie ciemne ale również jasne przy każdym kolorze skóry. Zabieg odbywa się przy pomocy lasera które emitowany jest przez głowicę i wnika głęboko w skórę niszcząc tym samym cebulki włosów. Technologia SHR pozwala usunąć włosy na wszystkich typach skóry oraz karnacji. Głowica SHR posiada również odpowiedni system chłodzenia kontaktowego dlatego zabieg jest bezbolesny. Po depilacji laserowej nie wymagana jest rekonwalescencja. Jedynym wskazaniem jest powstrzymywanie się od opalania przez około miesiąc po wykonanym zabiegu. Zaleca się również przez około 2 tygodnie nie korzystanie z gorącej kąpieli ani też z sauny. Ponadto nie powinna się w tym czasie wykonywać również peelingów skóry. 

 

Jak często należy wykonywać depilację laserową?

 

Depilację laserową wykonuje się średnio co od 4-6 tygodni ponieważ zabieg ten usuwa owłosienie które znajduje się w fazie wzrostu czyli anagenu dlatego też takie zabiegi należy wykonać kilkakrotnie od 4-6  razy.  Po przeprowadzeniu z serii zabiegów możliwe jest pozbycie się nawet 90% owłosienia. Pozostałe włosy stają się jasne i niemalże niewidoczne.

Warto zasięgnąć informacji na temat laserowego usuwania owłosienia. Jest to większy koszt niż depilacja tradycyjna jednak biorąc pod uwagę dłuższy okres czasu wcale nie wychodzi tak drogo, a komfort dnia codziennego kiedy nie trzeba się codziennie golić jest nieporównywalnie lepszy po depilacji laserowej. 

Comments (1)

  • Maszynka u mnie totalnie odpadała, nie miałam ochoty na codzienne golenie się. Zdecydowanie lepiej sprawdził się depilator, chociaż miałam problemy z wrastającymi włoskami. Zdecydowałam się na depilację laserową pach i jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Obecnie zbieram kasę na nogi.

  • Dodaj komentarz