Posted By Redakcja Posted On

Wybielanie zębów – lepiej w domu czy u dentysty?

Naturalną bielą zębów mogą pochwalić się tylko wybrane osoby. Ponadto na zębach stale osadza się wiele zanieczyszczeń i przebarwień obniżających ich estetykę. W takim przypadku można zdecydować się na wybielanie zębów. Czy lepiej wykonać ten zabieg w domu, a może u dentysty?

Kiedy warto wybielić zęby?

Zabieg wybielania zębów jest zaliczany do kategorii stomatologii estetycznej. Pozwala on na poprawę wyglądu zębów poprzez rozjaśnienie ich środkami chemicznymi. Powodują one zmniejszenie widocznych na szkliwie zębowym przebarwień i wybielają je, aby uśmiech wyglądał atrakcyjnie.

Najczęściej na wybielanie zębów decydują się osoby młodsze, którym zależy na tym, aby ich zęby wyglądały efektownie. Często zabieg ten wybierają także osoby w starszym wieku, na reprezentacyjnych stanowiskach, a także te, dla których istotny jest wygląd uśmiechu.

Warto pamiętać o tym, że powstawaniu przebarwień na zębach sprzyjają picie herbaty, kawy, czerwonego wina oraz palenie papierosów. Przebarwienia mogą pojawiać się także na skutek stosowania niektórych leków i suplementów, na przykład zawierających żelazo.

Wybielanie zębów – jak to zrobić?

Ponadto można zdecydować się na zabiegi prowadzone w gabinetach i w klinikach stomatologicznych.

Zarówno wybielanie domowe, jak i gabinetowe mają swoje zalety i wady, które warto uwzględnić przy podejmowaniu decyzji o sposobie wykonania zabiegu. Co wybrać?

Wybielanie zębów w warunkach domowych

Wiele osób decyduje się na domowe wybielanie zębów, ponieważ jest ono tanie oraz łatwo dostępne. W sklepach – stacjonarnych oraz internetowych – można znaleźć wiele różnych preparatów stosowanych do rozjaśniania zębów, które mogą dać dobre efekty.

W domowym wybielaniu zębów używane są:

  • pasty wybielające
  • żele do wybielania zębów
  • paski wybielające do zębów
  • systemy nakładkowe

Wybielanie zębów w domu może dać bardzo dobre rezultaty, ale warto pamiętać o tym, że nie będą one często aż tak dobre jak przy wybielaniu gabinetowym. Ma to związek z faktem, że środki do wybielania domowego zawierają mniej skoncentrowane substancje, aby były one bezpieczniejsze w stosowaniu samodzielnym.

Warto jednak pamiętać o tym, że domowe wybielanie zębów będzie wymagało więcej czasu – zwykle procedura wybielanie trwa około 2 tygodni. Gdy zatem chce się wybielić zęby na konkretną okazję, warto rozpocząć wcześniej.

Wybielanie zębów u dentysty

Z usług polegających na wybielaniu zębów można skorzystać także w gabinetach stomatologicznych. Warto pamiętać, że wybielanie zębów w Krakowie oraz w innych miastach w Polsce prowadzone jest tylko w prywatnych gabinetach i klinikach dentystycznych.

Stomatolog może wykorzystać specjalne środki oraz urządzenia służące do wybielania zębów, aby dzięki temu nadać im atrakcyjny wygląd nawet podczas jednej wizyty w gabinecie. To powoduje, że jest to doskonała opcja dla osób, którym zależy na uzyskaniu jak najlepszych efektów w krótkim czasie.

W gabinecie stomatologicznym można wykonać wybielanie metodami jak:

  • wybielanie nakładkowe
  • wybielanie lampą, laserem
  • wybielanie zębów martwych

Osoby chcące wykonać wybielanie zębów w Krakowie mogą skorzystać ze wszystkich powyższych procedur.

Wybielanie nakładowe polega na przygotowaniu nakładek na podstawie wycisków łuków zębowych. Potem pacjent otrzymuje środek wybielający przeznaczony do używania go w domu. Cały czas wykonania procedury to około 2 tygodnie.

Aby uzyskać natychmiastowy efekt, warto zdecydować się na wybielanie zębów w Krakowie za pomocą lampy albo lasera. Wtedy zęby wybielane są podczas jednej wizyty w gabinecie.

W przypadku zębów martwych, po leczeniu kanałowym, stosuje się specjalną procedurę wybielania. Polega ona na umieszczeniu w zębie środka wybielającego, który usuwa jego nieestetyczny, szary kolor.

 

Comments (0)

Dodaj komentarz