Posted By Redakcja Posted On

Pomniejszenie biustu – kiedy się je prowadzi?

Zabiegi plastyczne biustu najczęściej kojarzone są z jego powiększeniem, ale warto wskazać, że w klinikach chirurgii plastycznej wykonuje się również procedury polegające na pomniejszeniu piersi. Jakie są główne wskazania do przeprowadzenia takiego zabiegu?

Na czym polega pomniejszenie biustu?

Zabieg plastyczny pomniejszenia biustu służy do zmniejszenia jego rozmiarów i dodatkowo do jego wymodelowania. W trakcie zabiegu usuwa się wewnętrzne tkanki piersi, a także nadmiar skóry, a następnie formuje się je tak, aby miały atrakcyjny wygląd.

Taka procedura jest bardziej skomplikowana w porównaniu do operacji powiększenia biustu polegającej na wszczepieniu implantów. To powoduje również, że w klinikach chirurgii plastycznej trzeba będzie zapłacić za nią więcej.

Warto podkreślić, że zabieg pomniejszania biustu może być wykonany nie tylko u kobiet, ponieważ odbywa się on również u mężczyzn w przypadku ginekomastii.

Gdzie wykonać zabieg pomniejszenia biustu?

Aby przeprowadzić zabieg pomniejszenia biustu, warto zdecydować się na wizytę w sprawdzonej klinice chirurgii plastycznej, która ma dużo pozytywnych not od pacjentów.

Gdy potrzebny jest polecany chirurg plastyczny Kraków to jedno z tych miast, gdzie obecnie można skorzystać z kompleksowej i fachowej pomocy w tym zakresie. Adresy gabinetów i klinik dostępne są online.

Wskazania do wykonania zabiegu pomniejszenia piersi

Zabieg polegający na zmniejszeniu piersi jest obecnie prowadzony z wielu wskazań. Kiedy najczęściej się go wykonuje?

Do głównych wskazań do zabiegu zaliczane są przede wszystkim:

  • Nadmiernie przerośnięty gruczoł piersiowy,
  • Nieestetyczny wygląd piersi, gdy są one obwisłe, mało jędrne,
  • Problemy z kręgosłupem wynikające ze zbyt dużego ciężaru piersi,
  • Trudności z uprawianiem sportów na skutek zbyt dużych piersi,
  • Problemy dotyczące dobrania odpowiedniej bielizny i ubrań,
  • Inne codzienne problemy związane z komfortem.

Gdy zatem dochodzi do takich problemów, w takim przypadku zabieg polegający na pomniejszeniu piersi może być ich rozwiązaniem.

Jak przeprowadza się pomniejszenie piersi?

Zabieg pomniejszenia piersi polega przede wszystkim na przeprowadzeniu serii cięć tkanek w piersiach, by usunąć w ten sposób ich nadmiar, a następnie nadać piersiom atrakcyjny wygląd.

Zależnie od budowy piersi oraz od ich wielkości przeprowadza się wtedy procedury polegające na usunięciu tkanki gruczołowej, tłuszczowej, a także wykonuje się przemieszczenie brodawki sutkowej.

Dodatkowo podczas zabiegu istnieje również możliwość wszczepienia implantów piersi, na przykład wtedy, gdy mają one małą objętość i chce się nadać im odpowiedni wygląd.

Zabiegi tego typu zawsze planowane są przez chirurgów plastycznych indywidualnie, dlatego też warto udać się na konsultację, aby dowiedzieć się więcej na temat dostępnych metod.

Podobnie jak zabieg powiększenia piersi, również ich pomniejszenie przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

Czy możliwe jest małoinwazyjne zmniejszenie piersi?

Tak, obecnie dostępne są również takie zabiegi i polegają one na odsysaniu tłuszczu z piersi. Są one stosowane głównie w przypadku kobiet, które mają tłuszczową budowę piersi.

 

 

Comments (0)

Dodaj komentarz